Ačkoli nám původní  plánovaný termín společného výšlapu na Filipku nevyšel a ještě den před náhradním vypadalo počasí hrozivě, nakonec jsme ve sváteční středu 1.5. vyrazili společně se SRPŠ do Beskyd. Původní obavy z počasí se rychle rozplynuly a vše klaplo na jedničku s hvězdičkou.

Svítilo sluníčko, nálada byla výborná, děti i dospělí si dali do těla při výšlapu a společných hrách. V nohách jsme měli okolo 9 km, ale  domů jsme dorazili všichni spokojení a s úsměvem. 

Jak vypadal náš den? Ráno se skupinka 18 dětí v doprovodu rodičů, sourozenců,  babičky i pejsků sešla o půl 9 na Karvinském hlavním nádraží a vlakem vyjela do Návsí u Jablunkova. Odtud jsme vyrazili na 4,5 km vzdálený vrchol Filipka. Kopec to byl pořádný, jen co je pravda, ale zdolali ho všichni, cestu jsme si zpříjemnili Jarní detektivkou, plnili jsme různé drobné úkoly a hledali třeba ptačí hnízdo nebo živočicha menšího než palec. Nahoře jsme si dopřáli oběd v chatě a přesunuli se ke krásné Zvonici sv. Isidora, obklopené mystickými kameny se znameními zvěrokruhu. Rozdělit se podle nich nám dalo zabrat, ale podařilo se, a zjistili jsme, že mezi sebou máme nejvíce štírů a kozorohů. V takto příjemném místě jsme si pak  zahráli na mrkanou, nebo Hututu, které nás moc bavilo. Po zábavě jsme sestoupili, někteří se i skutáleli, k chatě Hrádek, kde jsme si dopřáli nanuk. Vlakem z Hrádku u Jablunkova jsme dojeli po 17 hodině zpátky domů.

Děti dostaly za skvělý výkon čokoládu, malé dobroty, výletnickou placku a hlavně další razítko do Knížky výletníků.  Kdo už má 3 a může čekat zaslouženou odměnu? 

Za účast na akci všem rodičům děkujeme a těšíme se příště. Tým SRPŠ

Fotografie je možné si stáhnout z fotogalerie na konci.

Kontakty – telefony a e-mail

Škola
Jídelna
Družina
Školka
Kuchyně
 - 
 - 
 - 
 - 
 - 
596 311 294
596 311 744
596 312 313
596 343 506
558 271 942
 
 
Identifikátor datové schránky: tt5q6q7
----------------------------------------------------
Číslo účtu 1721594309/0800
---------------------------------------------------
Pověřenec pro ochranu osobních údajů
Mgr. Lenka Feberová - 596 387 405
---------------------------------------------------

Přihlášení