V pátek 17.5.2019 byl pro žáky II. oddělení naší družinky připraven Projektový den „Bylinky kolem nás“, který pro nás připravila paní vychovatelka Litzková a paní Mgr. Dibalová, která pracuje řadu let jako lékárnice. 

Měli jsme možnost seznámit se s provozem a činností lékárny, získat spoustu cenných informací o bylinkách (léčivých, chráněných, jedovatých i masožravých), zasoutěžit si v týmech, ochutnat pampeliškový med a na závěr také připravit česnekovou pomazánku.

V týmech Pampelišek, Rýmovníků, Kopřiváčků a Česnekáčků jsme popisovali části rostlin, skládali puzzle, přiřazovali správné názvy rostlin k obrázkům, poznávali bylinky a koření pouze čichem, vyhledávali bylinky na internetu, lušitili tajenku, vyráběli záložku a plakát.

Na závěr jsme paní lékárnici za příjemně prožité odpoledne poděkovali a předali jí drobnou pozornost s poděkováním. Projektový den nás jistě všechny vzájemně obohatil a kromě receptu na pampeliškový med a česnekovou pomazánku jsme si z něj odnesli spoustu nových poznatků a užili si velkou zábavu.

Za II. oddělení Alice Litzková, vychovatelka ŠD


VOŇAVÁ FOTOGALERIE

Kontakty – telefony a e-mail

Škola
Jídelna
Družina
Školka
Kuchyně
 - 
 - 
 - 
 - 
 - 
596 311 294
596 311 744
596 312 313
596 343 506
558 271 942
 
 
Identifikátor datové schránky: tt5q6q7
----------------------------------------------------
Číslo účtu 1721594309/0800
---------------------------------------------------
Pověřenec pro ochranu osobních údajů
Mgr. Lenka Feberová - 596 387 405
---------------------------------------------------

Přihlášení