Velikonoce jsou už minulostí, ale družinkové děti si rády vzpomenou. Na škaredou středu 28. března odpoledne se sešli rodiče, prarodiče a hlavně žáčci z družiny v prostorách školní chodby k jarním workshopům a divadélku.

Modré, žluté pondělí, šedivé úterý, zelený čtvrtek, bílá sobota symbolizovaly barevné stuhy v dívčích vlasech. Nechyběl kominík, kluci s pomlázkami a řehtačkami či ozdobenou vařečkou a zdatná vypravěčka provázející celým dějem. Také skřítci s truhličkou napovídali otevírání pokladů na Velký pátek. Není malých rolí! Kdo se naučil pár veršíků, říkanky, písničku, ten přispěl ke zdaru povedeného pásma o velikonočních zvycích a tradicích, na které bychom neměli zapomínat. I role pejska se počítá. Představení se vydařilo a v závěru děti procházely mezi diváky a nabízely vajíčka a kominík štěstíčko v podobě čtyřlístků.

V druhé části programu se zapojili také rodiče. Ve tvořivých dílničkách si děti mohly vyrobit za vydatné pomoci rodičů, paní vychovatelek i asistentek pampelišky, jarní přáníčka, veselé ozdobené zajíčky, zápichy či namotat ovečku. Nechybělo ani zdobení vajíček voskem, či setí řeřichy do připravených nazdobených květináčů. Kdo byl znaven usilovným tvořením velikonočních výrobků, šel se posilnit kávou, čajem a sladkým koláčkem.

Představení i workshopy připravily s dětmi paní vychovatelky V. Mikulenková a A. Litzková, Z. Hulová. Vydatně pomáhaly paní asistentky, občerstvovací stanici zabezpečila paní zástupkyně. Všem patří poděkování.

FOTOGALERIE Z VYSTOUPENÍ A TVOŘENÍ

 A JARO MŮŽE ZAČÍT...

 Fotografie si můžete stáhnout z fotogalerie ve větším rozlišení.

Kontakty – telefony a e-mail

Škola
Jídelna
Družina
Školka
Kuchyně
 - 
 - 
 - 
 - 
 - 
596 311 294
596 311 744
596 312 313
596 343 506
558 271 942
 
 
Identifikátor datové schránky: tt5q6q7
----------------------------------------------------
Číslo účtu 1721594309/0800
---------------------------------------------------
Pověřenec pro ochranu osobních údajů
Mgr. Lenka Feberová - 596 387 405
---------------------------------------------------

Přihlášení