i v pátém ročníku jsme prošli sto let a u některých se zastavili.

proj den 78

Slohová práce

Dne 7.3.2019 jsme měli projektový den. Vyučování jsme měli od 8,15 do 12,48 hod. První hodinu jsme si četli z vlastivědy, druhou jsme besedovali a ukazovali jsme si to, co ostatní přinesli. Byly to různé věci a hlavně staré, byl tu i starý foťák, stará gramofonová deska, starý gramofon, staré medaile a hlavně staré hry. Celé dvě hodiny jsme hráli naše století, člověče nezlob se a kvarteto. Poslední hodinu jsme všichni zpívali písničku a dělali jsme lidskou vlajku na nádvoří.

Dan Tomikovski

V průběhu projektového dne nás navštívila babička našeho spolužáka Lukáše, paní Klimčiková. Povyprávěla nám o svém manželovi házenkáři Arnoštu Klimčíkovi, který byl uveden in memoriam do síně slávy Karvinských sportovců.

Ukázala nám fotografie a také medaile, které získal:
Zlatou medaili z Mistrovství světa ve Švédsku 1967
Stříbrnou medaili z letních olympijských her v Mnichově 1972

Asi nikdo z nás ještě nedržel v ruce zlatou a stříbrnou medaili.

Slohová práce

Byl to moc hezký den. Měli jsme různé přednášky z československé historie. Bylo to moc fajn, měli jsme tu různé staré věci a já jsem měla Spejbla (loutku – hračku) po mém tatínkovi, byla tu i babička od Lukáše Kramarčíka a ukazovala medaile po dědečkovi z házené, byl na mistrovství světa i na olympiádě. Byla tady i televize Polar a moc jsem si to užila. Četla jsem si v nové učebnici vlastivědy a malovala jsem si. Tak teď k věci, jak jsme s tím povídáním a hraním her skončili, tak jsme šli celá škola na dvůr a dělali jsme naši českou vlajku. Venku bylo úplně fajně, foukal úplně něžný vítr a bylo teplo a skoro všichni byli navlečeni.

Klára Paličková

Fotografie je možné si stáhnout z fotogalerie ve větší velikosti 1 800 × 1 350 pixelů.

Kontakty – telefony a e-mail

Škola
Jídelna
Družina
Školka
Kuchyně
 - 
 - 
 - 
 - 
 - 
596 311 294
596 311 744
596 312 313
596 343 506
558 271 942
 
 
Identifikátor datové schránky: tt5q6q7
----------------------------------------------------
Číslo účtu 1721594309/0800
---------------------------------------------------
Pověřenec pro ochranu osobních údajů
Mgr. Lenka Feberová - 596 387 405
---------------------------------------------------

Přihlášení