Těšínsko a 100 let s republikou

        Dne 7. března jsme se účastnili projektového dne na naší škole. Pár dní před ním jsme na chodbě měli tabuli, kde bylo vypsáno, kdo bude v jakém týmu, ale hlavně nás zajímalo, s kým tam budeme. Také tam bylo, kdo má jakou barvu – bílou, červenou nebo modrou. Stačilo mít třeba bílé tričko. Mně osobně se ten nápad líbil.
        Ve čtvrtek jsme přišli do školy a rozdělili se do týmů. Každý tým byl v jiné třídě, kde měli členové týmů z různých tříd vlastní stůl. U každého stolu byl jiný papír, ze kterého jsme si opsali nějaké důležité informace. My jsme například psali o Těšínsku. Potom se lidé u stolu promíchali a doplňovali jsme si informace, které si napsali ostatní.
        Po přestávce se všichni rozdělili na různé přednášky. Například známé osobnosti té doby nebo podrobnosti o vzniku Československa. Když jsme byli zase ve třídách, řekli jsme si, co jsme se dozvěděli a dopsali jsme si informace na papír, který jsme dostlali na začátku.
       Na závěr dne jsme vyšli ven a udělali tvar naší vlajky a zazpívali píseň Ta naše písnička česká.

Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých poznatků z doby před 100 lety a seznámili se s historií Těšínska, kraje, kde žijeme.

Fotografie je možné si stáhnout z fotogalerie v trochu větší velikosti 1 800 × 1 350 pixelů.

Kontakty – telefony a e-mail

Škola
Jídelna
Družina
Školka
Kuchyně
 - 
 - 
 - 
 - 
 - 
596 311 294
596 311 744
596 312 313
596 343 506
558 271 942
 
 
Identifikátor datové schránky: tt5q6q7
----------------------------------------------------
Číslo účtu 1721594309/0800
---------------------------------------------------
Pověřenec pro ochranu osobních údajů
Mgr. Lenka Feberová - 596 387 405
---------------------------------------------------

Přihlášení