Škola v přírodě je za námi. Zůstávají vzpomínky na pěkné, slunečné dny plné zábavy a pobytu v beskydské přírodě.

Celou přírodní školou nás provázel Malý princ a jeho úkoly.
Dopoledne jsme se do 10 hodin učili a potom na procházku za poznáním okolí. Zašli jsme ke studánce, podívali se na ovečky. Také někteří poprvé viděli neposečenou louku se spoustou lučního kvítí. Poznávali jsme stromy a plody. Středeční dopoledne jsme strávili velmi rychlým výšlapem na Prašivou. Každý den jedno družstvo hrálo bowling  a druhé relaxovalo v solné jeskyni. Tyto atrakce jsme měli přímo v areálu penzionu.

Odpoledne se soutěžilo v družstvech. Hned první den si členové jednotlivých týmů zvolili názvy a vytvořili si svůj plakát. Zajímavý podvečer byla soutěž Talent Malého prince, kde se opravdu projevily talenty skupinek i jednotlivců. Porota shovívavě bodovala a vyhráli tak skoro všichni. Závěrem večera bylo opékání párků. Každé dítě má rádo volné hraní a běhání. Toho si všichni dostatečně užili. K dispozici byly míče, kruhy, švihadla, pálky a samozřejmě lanovka, na kterou byla vždy velká řada. Soutěžení završila olympiáda a s ní i netradiční úkoly pro družstva. Také se hledal poklad Malého prince, jež byl dětmi nalezen a vykopán. Každý účastník byl poslední večer pasován Malým princem a obdržel spolu s diplomem i keramickou medaili. Tyto vyrobili žáci keramického kroužku spolu s paní vychovatelkou V. Mikulenkovou.


Všechny soutěže a hry se bodovaly a od prvního dne týmy získávaly i ztrácely body. Na některých pokojích zavládl zpočátku velký chaos, ovšem i zde se dopoledne bodovalo a některým dětem se zkrátka pořádek nepodařilo udržet. 
O naše žaludky se staral pan kuchař, jehož kulinářské umění chutnalo snad každému. Hlavně v přírodě dobře tráví a jak se říká, hlad je nejlepší kuchař. 
Myslím, že děti měly od rána do večera nabitý program, na slzičky a smutnění nebyl čas. A když nějaká ta slza večer ukápla, byla tu laskavá paní noční, která dětem přečetla i pohádku na dobrou noc.

POSLEDNÍ FOTOGRAFIE Z KOMORNÍ LHOTKY

 Všechny fotografie je možno stáhnout z fotogalerie ve větším rozlišení.

Děkuji paní učitelce M. Wnukové, paní vychovatelce A. Litzkové a paní asistence P. Černekové za milou společnost a aktivitu ve vymýšlení soutěží, her a zábavy. Taktéž poděkování patří paní noční I. Černekové, která bděla každou noc nad klidným spánkem všech dětiček.

 

Kontakty – telefony a e-mail

Škola
Jídelna
Družina
Školka
              
Kuchyně
 - 
 - 
 - 
 - 
 
 - 
596 311 294
596 311 744
596 312 313
596 343 506
604 913 848
558 271 942
 
 
Identifikátor datové schránky: tt5q6q7
----------------------------------------------------
Číslo účtu 1721594309/0800
---------------------------------------------------
Pověřenec pro ochranu osobních údajů