= spokojené dítě

Druhá schůzka projektu zaměřena k vytvoření podpůrné skupiny rodičů dětí s diagnózou ADHD/ADD proběhla 22. 9. 2015

 

Skupina rodiče:Jak zvládat pravidelnou přípravu do školy, učení s dítětem a jak posilovat v dítěti samostatnost a zodpovědnost.
Skupina děti: Výroba vlastního deníku, společná focení, skupinové sportovní aktivity, vhodné pro děti s ADHD a hyperaktivitou (např. dechová a relaxační cvičení, cvičení rozvíjející jemnou motoriku a koordinaci). 
Naše skupina se pomalu rozrůstá, zapojují se u některých oba rodiče nebo jiní rodinní příslušníci, kteří pomáhají s výchovou našich úžasných dětí. Rodiče diskutují s odborníky a je někdy těžké diskuzi po dvou hodinách ukončit, témata rodiče zajímají a také ví, že na chvíli hlídá někdo jejich dítě a oni mohou aspoň na chvíli vypnout a v klidu si popovídat o společném tématu ADHD/ADD a o životě s touto poruchou s lidmi, kteří mají podobné denní situace při výchově svých dětí.
Někteří rodiče měli zájem o námi nabízenou brožuru, kterou jsme získali jako skupina od PhDr. et Mgr. Pavly Šňupárkové akreditované psycholožky, psychoterapeutky a lektorky působící v Ostravě, jako sponzorský dar.
Děti se nastrojily do různých kostýmů, fantazie byla čistě na nich. Poté se fotili a vybírali si některou ze svých fotek na obal svých deníků, kterým se budeme věnovat i dále na našich schůzkách. Skupina dětí byla rozdělena do dvou skupin, jedna skupina se fotila a druhá se účastnila skupinové hry pod vedením odborné terapeutky.
 
Třetí schůzka se bude konat 13. 10. 2015. Opět máme stanovena témata pro skupinu rodičů i skupinu dětí:
 
 
ŘÍJEN
Skupina rodiče: Kritická období související s vývojem ( přestup do vyššího ročníku, změna učitele, střídání učitelů na jednotlivé předměty, puberty, první láska, život rodiny).
Skupina děti: Keramická výtvarná dílna na téma vánoce.

Projekt vytvořila Mgr. Martina Sladčíková


P1010063
P1010067

>>> Projekt je financován městem Karviná <<<

Kontakty – telefony a e-mail

Škola
Jídelna
Družina
Školka
Kuchyně
 - 
 - 
 - 
 - 
 - 
596 311 294
596 311 744
596 312 313
596 343 506
558 271 942
 
 
Identifikátor datové schránky: tt5q6q7
----------------------------------------------------
Číslo účtu 1721594309/0800
---------------------------------------------------
Pověřenec pro ochranu osobních údajů
Mgr. Lenka Feberová - 596 387 405
---------------------------------------------------

Přihlášení