Vážení čtenáři našich webových stránek,
    jak jistě víte, naše škola letos oslavila 40. výročí svého založení. Žáci vyráběli, stříhali, lepili, tvořili pod vedením pedagogů a vznikla krásná výstava v prostorách Regionální knihovny Karviná, která byla přístupná po celý měsíc duben.

Garantem výstavy byla p. vychovatelka Václava Mikulenková.
    Dále dne 21. 4. proběhl den otevřených dveří, na který se přišli podívat někteří bývalí kolegové a kolegyně. Prošli se školou, zavzpomínali, popovídali si s kolegy. Jen je škoda, že si nenašli čas rodiče našich žáků a víc našich bývalých žáků.
    A pak přišel 22. duben - Den „D“ a naše divadelní představení. Celý školní rok žáci 1. a 2. stupně nacvičovali pohádku Lotrando a Zubejda vždy v úterý a čtvrtek odpoledne. Poslední týden 4 dny celé dopoledne, aby podali opravdu skvělý výkon. A podařilo se! Dopolední představení pro žáky karvinských škol shlédlo 300 žáků a všichni odcházeli z hlediště s úsměvem na tváři!
    Odpolední vystoupení bylo skutečným vyvrcholením oslav. Žáci odvedli perfektní herecké výkony i taneční vystoupení a dohromady odehráli úžasné vystoupení, které zcela jistě udělalo radost nejen vyučujícím, kteří s nimi pilně nacvičovali, ale i rodičům a hostům v hledišti. Celkem jich bylo 406.
    Na divadelní představení byli mezi hosty přítomni ředitelé a pedagogové ostatních karvinských škol, zástupci města Karviná a také hosté z našich partnerských škol ZŠ Slovanská Považská Bystrica a ZŠ Jaroslava Simana Valaská, od kterých jsme dostali krásné dárky. P. ředitel ZŠ Slovanská Mgr. Vladimír Šebeň předal p. řediteli Mgr. Jiřímu Králi obrázek jejich školy, který namaloval jeden z žáků 2. stupně a p. ředitelka ZŠ Valaská Mgr. Štefánia Piliarová nám předala dopisní a výtvarné pozdravy od žáků své školy a pamětní list. Všechny dárky nám udělaly velkou radost a moc za ně děkujeme!!
    Touto cesto chci poděkovat všem pedagogům, za jejich trpělivou práci s žáky při nacvičování, p. Miloslavě Závacké za její režisérský um a dovednost naučit žáky hrát divadlo, rodičům za jejich podporu a všem sponzorům za jejich finanční dary.
    S přáním všeho nejlepšího vám i naší škole ke 40. narozeninám Jana Čechovská

Děkujeme za sponzorské dary těmto firmám a organizacím:

Magistrát města Karviná
KELSTA s.r.o.
Řemeslnické práce a služby Josef Bankó
PROFIL – okna a dveře s.r.o.
HILBERT INTERIÉRY s.r.o.
MALBY – PODLAHY Milan Novák
Truhlářství, truhlářské práce Radim Siuda

zapis do kroniky skoly

rkk valaska a rs

darek z povazskej bystrice

pata b

pataci

tretaci